Sempati Veteriner Kliniği

TavsanSevgisi.com - PonPon Kuyruklu Site Tavşan Sevgisi Facebook 'da...

PonPon Konular PonPon Konular  PonPon Forum Üyelerini Göster PonPon Üyeler  PonPon Ajanda PonPon Ajanda  Forumu Ara PonPon Arama  PonPon Yardım PonPon Yardım
  Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ana Sayfam Yap - Favorilerime Ekle - Arkadaşını Davet Et !

TAVŞAN SEVGİSİ

Gerçek Hayvansever 'Tabakta Hayvan' Sevmez !  'Aşk' gibidir tavşanlar. Narin, zeki, duygulu ve sevgi doludurlar. İster beyaz, ister gri.. Aşkın her rengi tatlıdır. Bir tavşanın gözlerindeki sevgiyi gördüğünüz anda, aşkın zevkini yaşamaya başlarsınız. Tüylerini okşadığınızda, sevgilinizin elini tuttuğunuz kadarki kadar mutlu olursunuz. Koşmasını, oynamasını, uyumasını seyrederken, tüm dertlerinizden kurtulur, eşsiz bir huzura kavuşursunuz. İşte tavşan sevgisi, aynı aşık olmak gibidir. Hayatınıza bir kere girdimi, bir daha çıkmasını istemezsiniz. Her şeyiyle sizindir artık, size muhtaçtır, sevgi bekler, ilgi bekler. İşte TavsanSevgisi.com, bu tavşan aşkını yaşayanların sitesidir. Hoş Geldiniz...

Forumdaki Son Mesajlar : SAMSUNDA DİŞİ TAVŞAN ARANIYOR Tavşana çok yemek vermek iyi birşeymi? Merhabaaa (Fıjtık) Tavşanımın Ayağı çıt çıt ediyo Ot Toplayıp Kurutma Ailemize Yeni Bir Birey Ariyoruz =) Cinsiyet Tavşanım Hiçbir şey yemiyor :( buggsy'nin sorunlari Buggsy araniza katildi. bursada ücretsiz dişi tavşan cevap verin Tavşanımın bıyığı koptu :( Tavşanım hasta galiba kısırlaştırma riski tavşanım hastamı alex çok huysuz:( KABIZ!! Hala Isırıyor... Bitanemi Kaybettim :( YETERLİ Mİ? kısırlaştırma ile ilgili ÖKSÜZ YAVRULARIMMMMMM ! ! ! dikkat edin erkek tavşanım Boncuğun parkı ve evi karnında sertlik ve şişlik Tavşanım Neden Böyle? tavşanım hasta galiba tavşanın kulak tüyü beslenme yem önerisi tavşanım yemiyor Sizin Bir Gününüz... beslenme sorunu tavşanımın diş problemi Dişi Tavşanını Sahiplendirmek İsteyen Yok mu?? Gine Pig , Tavşan , Çinçilla icin kafes önerisi tavşanlarım kaç aylık? pamukumun masaj keyfi :) tavsanlarima ne oldu? :( ANKARA'DA VETERİNER ARAYANLARIN DİKKATİNE ! Tavşanım benden korkuyor tavşan için beslenme programı Soğukluk Boncuğun 2 hatfa önceki fotoğrafları mersinden oğluma eş arıyorum tavşanımın ayakları ıslandı :( 1 Yaşını Doldurmuş Hanımefendi Arıyorum yavru tavşanımı yere düşürdüm :( tavşanım yemek yiyemiyor :( 150 TL bütçeyle tavşanımıza kocaman ev :) Tavşanım yemek yemiyor. Angora albino 1,5yaşında Yavru Tavşan Sahiplenmek İstiyorum Yabancıların tavşan kafesleri Tavşanım öldü Tavşan alacağım iki oğlumu sahiplendiriyorum KISIRLAŞTIRMA!!!!!! Yeni Tavşanımız Boncuk ayağı zedelenmiş olabilir mi? Kendi idrarlı peçetelerini yiyor Doğum Sonrası yavruların hepsi ölüydü... :( Talaş ve diğer sorunlar TULAREMİ HASTALIĞI!! Su içme sorunu Bizinki Azdı ;) Bade kızım :) Oğlumuza eş arıyoruz ishal Aranıza hosgeldiiik :) Yazım Yanlışları tavşanım ne kadarlık Karamel&Boncuk ve Yuvalari.. yalama Tavsanim hasta Tüyleri uzun tavşanın kafesi tabanına ne koymalı? Tavşanımın cinsi ve yaşı nedir? Kalp Gözlü Tavşan ankara'da 1.5 aylık tavşana yuva arıyorum bursada dişi lop için eş mantar hastalığı PonPon Cafe 2014 Tavşanım Zekinin Komik Davranışları Menüde ne var ? dişi tavşan aranıyor bursa Yeni Tavşanım tavşanım mavişin ayakları İstanbulda Yuva Barınağa Bırakılmış tavşanlarla ilgili en sevdiğiniz şey nedir? :) ısırma huyundan bıktım sinirim bozuldu ağlıyorum tavşanımın gözü sulanıyor 1yaşında dişi hollanda lopumu vermek zorundayım Tuvalet sorunu-Adanada veteriner önerir misiniz? Pasanın ağzı yara Çiftleştirme konusu Jackson'dan Merhaba uyuzmu :( çiftleşme isteğinden bıktım :( Tavşanımın göz hastalığı hala geçmedı Tavşanım sıkılırmı? Yavru Tavşanımda Poopy Butt :/ lop yavrusu arıyorum Tavşan almak istiyorum ama... Kaşıntı Beslenme Kıtkıt'ın Çekirdek Aşkı :) İştahsız ve Agresif zavallı badi Sahiplenmek isteyen? tavşanım acinefes almakta zorlanıyor ve hapşırıyor lop tavşanım kolunu alçıya aldılar ergenlik 2 Tane Dişi Tavşanıma Erkek Arıyorum ... (Ankara)Tavşan Sahiplendirme Chihuahua ve Lop Tavşan tavşan sahiplendirme Tavşanlarım Garipleşti Bakım ve beslenme ile ilgili bir kaç soru ? Taşan bulamadım :/ :( escinsellik İshal, 1.5 yaşında. Tavşanım Felç Tavşanıma nasıl bir yer yapmalıyım? Bıyıklı Tavşanımız Charlie Chaplin :) Kemirme sorunu tavşanlarım kaç aylık? Körlüğe doğru. Bizi çok korkuttun beyaz! resmen hırlıyor! Adana- Oğlumuza eş arıyoruz.. Benim 10 senem. gözü mikrop kapmış :( Yeni bir tavşan yeni bir aşk demek :) cooook uzun zaman sonra buluttan size merhaba yeni yuvamız Kendi yuvarlak yuvarladığı dışkısını yiyor tavsanım uyuyor Oğlumuza eş arıyoruz Tavsanim kabiz pıtırcık fotoları :) 2 yaşında Erkek Hollanda Lop Tavşan göz Tavşanları tanıtırmısınız :) ? tavşanların kalabileceği yer Tavsanimla ilgili makale cay :) 1.5 aylık tavsanımı dusurdum saf kan hollanda lop tavsani İSHAL Prenses Kıtkıt'ın Evi ve Kıtkıt :) Birkaç Sorum Var :/ Büyüdü artık :D arka ayaklarda felç KAR tavşan diş kesme aparat RUSTY de burada :) Bi kaç sorum vardı :) tavşanımı severken Angora Tavşanlarının Yardımınıza İhtiyacı Var !! Birden korkmaya başladı ve toz yuttu Alice ishal oldu Kalp Gözlü Tavşan tavşanım balkonda düştü omur iliğini incitmiş Tavşanım çok az yürüyor hareketsiz Babam Tavşanımı Yıkadı... kakasını yiyor 2 Aylık Minicik Erkek Tavşan Zilli tasma bu da bizim tavşiğimiz kafessiz olur mu? talas Tavşanımın tuvalet alışkanlığı değiştı Tavşanımın Burun Kısmında Kıl Dökülmesi Halsizlik Kemirme ile ilgili SU Tuvalet :( :( Tavşanım Benim minik tatlı tavsanima yeni bir arkadas... Tavşanım 1 haftadır ses çıkararak benden kaçıyor Tüy kesilmeilimi Tavşanım hasta mı? Tavşanım Hasta ESKİŞEHİR DE VEYA GÖNDERİLEBİLECEK YERDE OLANLAR B Tavşanımın dişi kırıldı. veterinerime ulaşamıyorum tavşanım çok hasta :( TUVALET PROBLEMI canım oglum mıacıgıma acıl dısı es Tavşanımın Sağlığı İle Alakalı... pamuğun kendi yaptığımız yeni tuvaleti İlk defa tavşan alacağım yeni tavandan hastalık kapmış olabilirmiyim? tavsan ciftligi Hollanda lop dişi tavsan arıyorum Mama yemiyor Kış geliyor :( Barsak hareketleri görünür mü Tavşanım Benden Kaçıyor Tavşanımın Sorunu Nedir Tavşanım peçete yedi :( Su ile alakalı Zeki kızım Jesy'yi kaybettik Tavşanım çok yanlız.Ne yapmalıyım? Tavşanım çekirdek yiyebilir mi? Tavşanım elimi ısırıyor Tavşanım Hakkında Çoook Önemli İzmir içi Hollanda Lop :) resimli korkuyorummm yem konusu Yeniden Merhabalar araştrmamın sonucunu bulamadım MERHABA,BEN MARUL... İlk Defa Tavşan Bakıcam bu tuvalet meselesi bizi bitirdi Tavşanımın tuvalet alışkanlığı değişti olecekmi diye korkuyorum SİZDE TAVŞANCIĞIMA YAPTIKLARIMI DENEYİN Ishal oldu Tavşanım 45 günlük ve daha mama almadım onun için Kireç çözücü+Tuvalet kabı= ? tavşanım sürekli armut yiyor zararlı mı acaba Tavşanım yavru tavsan Ataşehir ve Civarında Veteriner Neden ergenliğe girmedi? Kzıgınlık Dönemi mi Başladı? -Isırıyor,sinirli- adim paspas ve buralarda yeniyim :) taşanımızı alırkenki olay Karnında kıpırdayan bir şeyler...(video) tavşanim tuhaf sesler cikariyor Tuvalet Sorunu ayaklarıyla neden yere vuruyor Hamile değilse ne olabilir? tanımsız deri hastalığı Alışma konusu Birisi tavşanınızı kulaklarını çekerek sevse ? Izmir Menemen de bahçede terkedilmiş 2 tavşan acil hamilelik tavşanımın gece kulakları kızarıyor kartopu ve yamuk kafası Pampişciğimiz de aramızda yok artık Kızımız Pamukla Hepinize Tekrar Merhaba Anadolu yakasında veteriner Tavşanım hasta :( çok iştahsız çok zayıfladı :( Tavşanıma Dokunca Ses Çıkartıyor yuva arıyoruz istanbul bahçelievler SİZCE NE YAPMALIYIM ? Göz Akıntısı * KUŞLAR ÖLMESİN BİR İMZA HAYAT KURTARSIN. tavşan kıyafeti karamelin maması Erken doğurabilir mi.Yardım Sosyallestırmek için bisküvi yiyen tavşanlar :) Tuvalet sorunu Oğluma eş arıyoruz NEYİ VAR? Küçük bey Kumsal'ın evi Teddy lop cinsi hakkında Oğlumuz Sadi'ye eş arıyoruz (izmir) Hamilemi Merhaba. hollanda lop tavşanı arıyorum tavşanı yeni almak İstanbul lop yavru Tavşan ortamı Tavsikler cekirdek yermi Merhabaa :))) Darwin Tuvaletini Yapıyor :) BİTLİ ÇIKTI ölme tavşanım ölme. Darwin'e merhava diyin oğlum kız çıktı :O ağlayarak yazıyrm gözü kör mü oldu Tavşanım Yem Yemiyor ve Su İçmiyor Tavşanlarla müzik Tavşan Yuvası Çok Tatli :) tavşanımın ayaklarında sorun mu var Uyuyan Minik :D Tüyleri ilaç kullanımı sonrası morarma Chinchilla Almak İstiyorum aranıza yeni katıldık sokağa bırakılan tavşik/bornova Tavşan ve kafes temizliği (tavsiye) Tavşanımın ayağı !! kafes yapmak tavşanlarda çiftleşmeyle ilgili Kuru ot yememesi Şimdi Büyüdüler Ama Bu Videoyu Çok Seviyorum :D YENİ TAVŞANIM heryeri kazmaya çalışıyor kardelenin su problemi aynı cinsiyette iki tavşanın bir arada yaşaması tavşanımda tüy sorunu Tavsanimi felc yuzunden kaybettim Ankara / 2 aylik bembeyaz melege yuva biyiklarina bant yapismiiiss  

!!! SİTEMİZDE TAVŞAN SATIŞI VE TİCARET YASAKTIR !!!

!!! KONULARDA YARDIM, LÜTFEN YARDIM, ACİL VB. KELİMELER KULLANMAK YASAKTIR !!!

!!! İLAÇ İSMİ VERMEYİNİZ, SORMAYINIZ VE KESİNLİKLE İLAÇ TAVSİYE ETMEYİNİZ  !!!

Tavşanlar  Chinchilla  Tavşan Sağlığı  Soru-Cevap  Haberler  Üyelerin Tavşanları
Hatıra Defteri  Kaybettiklerimiz  Tavşan Resimleri  Tavşan Videoları  Tavşan İlanları  PonPon Cafe

PonPon Reklam

PonPon Reklam

Pon Ponlu Soru/ Cevap
 Tavsan Sevgisi:DİĞER TAVŞAN SAHİPLERİNE SORUN:Pon Ponlu Soru/ Cevap
Mesaj icon Konu: Karton Kutudan Yuva Yapımı (Resimli Anlatım) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
RuBı
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 108
Alıntı RuBı Cevaplabullet Konu: Karton Kutudan Yuva Yapımı (Resimli Anlatım)
    Gönderim Zamanı: 09.Temmuz.2011 Saat 20:45

Karton kutuda tavşan bakımını bende tavsiye etmiyorum ama bildiğiniz gibi kafesler çok pahalı ve bu kafesleri alamayanlar mecbur olarak karton kutu yöntemine başvuruyorlar.İşte resimli karton kutudan yuva yapımı anlatımı!

RuBi tarafından tavsansevgisi.com için hazırlanmıştır. İzinsiz başka hiçbir sitede yayınlanamaz!

Gerekli Malzemeler:
Makas veya bıçak
Karton kutu
Talaş
Gazete
Ayakkabı kutusu (Tuvalet kabı için)

ADIM 1 : Karton kutunuza şekilde görüldüğü gibi yem ve su kabı koyun.
Giriş / Çıkış kapısı deliğini açın.
Tuvalet kabı yapın ve yerleştirin. (Tuvalet kabı için ayakkabı kutusu tavsiye edilir.)
Tuvalet kabının içine talaş ve gazete koyun.(Tavşan tuvaletini talaşın olduğu yere yapar)
Serbest alana talaş yerleştirin.(İsteğe bağlı)Tuvalet eğitimindeyken tavsiye edilmez.

ADIM 2 : Makas veya bıçak kullanarak delikleri açın.

ADIM 3 : Gözlem deliği açın.

ADIM 4 : Artık yuvanız hazır!
Resim : Gözlem deliği görünümü

İsterseniz yuvanın içine tavşanınızın oynaması için oyuncaklar da koyabilirsiniz.
ÖNEMLİ NOTLAR (Mutlaka Okuyun) :
1.Karton kutuya mutlaka kapı açmalısınız. Çünkü tavşanınız istediği zaman dışarı çıkıp istediği zaman (yada birşeyden korktuğu zaman) yuvasına girebilmeli.
2.Kartona delikleri olabildiğince çok açın. Rahat rahat nefes alsın tavşancık : )

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN DİĞER MAKALEME BAKIN :

LİNKLERİ SADECE ÜYELERİMİZ GÖREBİLİR !
ÜYE OLMAK ÜCRESİZDİR ! BU KONUDAKİ LİNKİ ÜYE OLMADAN GÖREMEZSİNİZ..
HEMEN ÜYE OLUN !                

--- GİZLİ İÇERİK ---

GİZLİ İÇERİĞİ GÖRÜNTÜLEYEBİLMEK İÇİN ÜCRETSİZ ÜYE OLUN !

--- GİZLİ İÇERİK ---

Düzenleyen RuBı - 10.Temmuz.2011 Saat 22:07
IP
Semih16
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Semih16 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10.Temmuz.2011 Saat 22:05
resimler gözükmüyor
IP
RuBı
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı RuBı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10.Temmuz.2011 Saat 22:07
DÜZELTİLDİ :)
IP
HaywanSewer
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Gönderilenler: 206
Alıntı HaywanSewer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10.Temmuz.2011 Saat 22:16
çizdiğiniz tavşan resmine bayıldımm :D
IP
RuBı
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Alıntı RuBı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10.Temmuz.2011 Saat 22:44
ehehe :D paintle çizim yapınca bu kadar oluyo :D :D
IP
esub
Yavru Tavşan
Yavru Tavşan
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı esub Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31.Ağustos.2011 Saat 18:50
tuvalet eğitiminde talaş kullanmamalımıyım?
IP
poncikcim
Yetişkin Tavşan
Yetişkin Tavşan
Simge

Gönderilenler: 221
Alıntı poncikcim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01.Eylül.2011 Saat 02:28
tuvalet eğitiminde talaş idealdir ama ben bişi sorucam. eğer tavşanın tuvalet eğitimi alabilecek kadar büyüdüğünü varsaysak ve bu kutunun da bunun için yapıldığını varsaysak bu kutuyu kolayca kemirir o büyüklükte bir tavşan. o delikleri hemde parçalar :D he bi de o kapı her zaman açık olsun demişsin ama gece falan kapatılmak zorunda kalır. ayrıca tuvalet eğitimi yoksa her yeri batırabilir. eğer kutu kartondan olmasa ve de tavşan +3 aylık olursa bu tasarım gayet güzel...
IP
r_u_h
Yavru Tavşan
Yavru Tavşan

Gönderilenler: 54
Alıntı r_u_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03.Eylül.2011 Saat 19:26
arkadaşlar karton kutudan tavşana yaşam alanı olmaz. birincisi onu kemirir dışarı çok rahat kaçar, ikincisi karton suyu emeceği için, ister çişini yanlış bi yere yaparsa ister suluktan damlaya damlaya o kutu ıslandığı zaman bitlenme yapar. bunun yerine tahtalardan veya pvc su borularından bir iskelet yapıp etrafını tavuk teliyle çevirebilirsiniz.
IP
esub
Yavru Tavşan
Yavru Tavşan
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı esub Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04.Eylül.2011 Saat 17:23
    r_u_h ve poncikcim bak yaşam alanı olur.kutuyu kemirmemesi için kağıt kesip koyarsın.hem akşamları zaten kaparsın.evin içine tavuk teli koyacak değiliz.

Düzenleyen esub - 04.Eylül.2011 Saat 17:24
IP
r_u_h
Yavru Tavşan
Yavru Tavşan

Gönderilenler: 54
Alıntı r_u_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09.Ekim.2011 Saat 22:47
kağıt kesip koymak? kağıdı kemirmeyecek mi sanıyorsun anlamadım ki? evin içine kartondan hem onun sağlığı hemde psikolojisi açısından sorun çıkartacak birşey yerine düzgünce bir çerçeve etrafına tavuk teli veya çit teli çevirirsen gayet güzel kafes oluyor ben öyle yaptım. Hayvana yazık karton kutu içinde. Ayrıca tavşanlar akşamları aktif hayvanlardır kapalı kutuya koyarsan yazık edersin.
IP
TREX0
Yeni Tavşan
Yeni Tavşan
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı TREX0 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19.Temmuz.2012 Saat 04:30
Ya şey,herşey tamam da,tuvalet yerindeki kabı nasıl temizliyicez ve en dıştaki kartonu nasıl yapıcaz?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Foruma Atla